Press "Enter" to skip to content

Во Битола сончево со мала до умерена облачност и со слаб до умерен променлив ветер

Денес, вторник, 31 мај, во Битола, времето во Битола, според прогнозите на метеоролозите на Управата за хидрометеоролошки работи, времето ќе биде сончево со мала до умерена облачност и со слаб до умерен променлив ветер. Попладне можност краткотраен пороен дожд и грмежи. Температурата во Битола до 29 степени. УВ=8

Утре, среда, 1 јуни, во Битола, времето ќе биде сончево со мала до умерена облачност и со слаб до умерен променлив ветер. Попладне ќе има изолирана појава на краткотраен пороен дожд и грмежи. Температурата во Битола до 29 степени. УВ=8