Press "Enter" to skip to content

Голманот Благојче Трајкоски го напушта Еурофарм Пелистер 2, потпиша за Алкалоид

Голманот на Еурофарм Пелистер од Битола, Благојче Трајкоски се “сели“ од Битола и во идната сезона ќе биде ан голот на новиот суперлигаш Алкалоид.

Трајковски беше во Битола четири години, три години беше на голот на  Еурофарм Пелистер, а последната сезона беше на голот на Еурофарм Пелистер 2. Трајкоски беше дел од националниот тим на СП 2017 година, а доби повик за настап од Лазаров на ЕП 2022 во Унгарија и Словачка.

Трајкоски потекнува од Прилеп, ги бранеше боите на МРК Вардар, Куманово, Радовиш, МАКС Струмица и Охрид, пред да се пресели во Битола, каде настапуваше од 2018 година.

More from ВестиMore posts in Вести »
More from СпортMore posts in Спорт »