Press "Enter" to skip to content

Во Битола сончево и топло со мала до умерена облачност

Денес, четврток, 2 јуни, во Битола, според прогнозите на метеоролозите на Управата за хидрометеоролошки работи, времето ќе биде сончево и топло со мала до умерена облачно. Попладне можност за појава на краткотраен пороен дожд и грмежи. Температурата во Битола до 31 степен. УВ=8.

Утре, петок, 3 јуни, во Битола, времето ќе биде дончево и топло со мала до умерена облачност и со умерен, повремено засилен ветер од северен правец. Температурата во Битола до 31 степен. УВ=8.

More from ВестиMore posts in Вести »