Press "Enter" to skip to content

Во Битола 8 нови позитивни на ковид-19, оздравени 12, активни 44 случаи

Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа направени се 1.112 тестови, а регистрирани се 75 нови случаи на Ковид-19 од Битола се 8.

Во изминатите 24 часа регистрирани сe и 88 оздравени пациенти о Битола се 12.

Во текот на изминатото деноноќие не се пријавени починати лица. 

До сега во Битола има 15.670 лица кои биле или се позитивни на ковид-19, а активни се 44 случаи.

Во изминатите 24 часа регистрирани сe и 88 оздравени пациенти од Битола се 12.

Направени се во Битола 43 тестови се преку ЦЈЗ Битола 26 и преку “Плодност“ 17.

Досега во земјата се направени вкупно 2.057.173 тестирања на Ковид-19. Вкупната бројка на ковид-дијагностицирани од почетокот на епидемијата изнесува 312.097, бројот на оздравени пациенти е 302.290, на починати е 9.307, а бројот на активни случаи изнесува 500.

More from ВестиMore posts in Вести »