Press "Enter" to skip to content

Во Битола сончево и топло со мала до умерена локална облачност

Денес, петок, 3 јуни, во Битола, според прогнозите на метеоролозите на Управата за хидрометеоролошки работи, времето ќе биде сончево и топло со мала до умерена локална облачност. Ќе дува умерен ветер од северен правец. Температурата во Битола до 32 степени. УВ=8.

Утре, сабота, 4 јуни, во Битола, времето ќе биде сончево и топло со мала до умерена облачност. Попладне можност за нестабилност со пороен дожд и грмежи, а можна е и појава на град. Температурата во Битола до 32 степени. УВ=8.

More from ВестиMore posts in Вести »