Press "Enter" to skip to content

СВР Битола: пријави за два физички напади врз жена и малолетна девојка

На 04.06.2022 во 00.50 часот Д.Ѓ. (32) од Битола, пријавила дека на 03.06.2022 околу 23.05 часот на патот за село Кравари-битолско, по претходна расправија била физички нападната од 28 годишна жена. По целосното документирање на случајот ќе следи соодветен поднесок.

На 03.06.2022 во 21.00 часот во СВР Битола 33 годишна битолчанка од Битола, пријавила дека, невенчана сопруга на нејзиниот поранешен сопруг, физички ја нападнала нејзината малолетна ќерка. Се работи на расчистување на случајот.