Press "Enter" to skip to content

Во Битола ончево и многу топло, температурата до 32 степени

Денес, недела, 5 јуни, во Битола, времето ќе биде сончево и многу топло со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен северен ветер. Попладне можност за краткотраен пороен дожд, грмежи и услови за појава на град. Температурата во Битола до 32 степени.

Утре, понеделник, 6 јуни, во Битола, времето ќе биде претпладне сончево со мала до умерена облачност. Од пладневните часови облачноста ќе се зголеми и на повеќе места ќе биде нестабилно со пороен дожд проследен со грмежи и засилување на ветерот. Температурата во Битола до 31 степен.

More from ВестиMore posts in Вести »