Press "Enter" to skip to content

Тренерот Илиевски во соблекувалната: момци ви честитам го одигравте најдобриот натпревар оваа сезона

Победата во вториот натпревар од финалната серија во Битола на екипата на Пелистер половина час се прославуваше во салата “Боро Чурлевски“ по завршувањето на натпреварот, а кошаркарите и тренерот ги испочитуваа сите кои останаа по натреварот, а сигурно во Битола ќе продолжи славењето.

Потоа кошаркарите во соблекувалната со аплауз го пречекаа тренерот Марјан Илиевски кој кратко и порача.

-Момци го одигравте најдобриот натпревар во оваа сезона, затоа ви честитам, но не чекаат уште натпревари и мораме и на преостанатите да го дадеме максимумот.

More from СпортMore posts in Спорт »