Press "Enter" to skip to content

Во Битола променливо облачно, од пладне нестабилно со пороен дожд

Денес, понеделник, 6 јуни, во Битола, според прогнозите на метеоролозите на Управата за хидрометеоролошки работи, времето ќе биде променливо облачно. Од пладневните часови нестабилно со пороен дожд проследен со појава на грмежи и засилен ветер. Температурата во Битола до 30 степени. УВ=7.

Утре, вторник, 7 јуни, во Битола, времето ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Од пладневните часови ќе има развој на локална нестабилност проследена со пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Температурата во Битола до 30 степени. УВ=7

More from ВестиMore posts in Вести »