Press "Enter" to skip to content

Во Битола сончево со мала до умерена облачност, од пладне можност за нестабилно време

Денес, вторник, 7 јуни во Битола, според прогнозите на метеоролозите на Управата за хидрометеоролошки работи, времето ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Од пладневните часови можност за нестабилна облачност проследена со пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Температурата во Битола до 28 степени. УВ=7.

Утре, среда, 8 јуни, во Битола, времето ќе биде прoменливо облачно и нестабилно со пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Температурата во Битола до 28 степени. УВ=7.

More from ВестиMore posts in Вести »