Press "Enter" to skip to content

Во Битола прoменливо облачно, можност за нестабилност со дожд, грмежи и засилен ветер

Денес, четврток, 9 јуни, во Битола, според прогнозите на метеоролозите на Управата за хидрометеоролошки работи, времето ќе биде прoменливо облачно и нестабилно со пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Температурата во Битола до 26 степени. УВ=7

Утре, петок, 10 јуни, во Битола, времето ќе биде претежно облачно и нестабилно со пороен дожд, грмежи и засилен ветер. На места врнежите ќе бидат пообилни. Температурата во Битола до 23 степени.  УВ=5

More from ВестиMore posts in Вести »