Press "Enter" to skip to content

Благоја Љамчевски и Илче Петровски се враќаат во Пелистер

Веднаш по завршување на сезоната фудбалскиот клуб Пелистер од Битола, ги договори, а денес и ги потпиша првите засилувања со прволигашки играчи, Благоја Љамчевски и Илче Петровски.

Благоја Љамчевски во Битола се враќа од ФК Тиквеш, голманот Илче Петровски доаѓа од редовите на прволигашот  Брегалница.

Зад имињата на двајцата фудбалери од Битола има многу клубови за кои настапувале, имаат и меѓународно искуство, а и двајцата многу ќе допринесат за експресно враќање во Првата Македонска лига.

More from ВестиMore posts in Вести »
More from СпортMore posts in Спорт »