Press "Enter" to skip to content

Во Битола облачно, посвежо и нестабилно со пороен дожд

Денес, петок, 10 јуни, во Битола, според прогнозите на метеоролозите на Управата за хидрометеоролошки работи, времето ќе биде облачно, посвежо и нестабилно со пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Температурата во Битола до 22 степени.

Утре, сабота, 11 јуни, во Битола, времето ќе биде прoменливо облачно и нестабилно со локален пороен дожд и појава на грмежи. Ќе дува умерен до засилен ветер од северен правец. Температурата во Битола до 23 степени.

More from ВестиMore posts in Вести »