Press "Enter" to skip to content

Во Битола прoменливо облачно, нестабилно, со повремен пороен дожд и грмежи

Денес, недела, 12 јуни, во Битола, според прогнозите на метеоролозите на Управата за хидрометеоролошки работи, времето ќе биде прoменливо облачно, нестабилно, со повремен пороен дожд и грмежи. Температурата во Битола до 23 степени.

Утре, понеделник, 13 јуни, во Битола времето ќе биде сончево со мала до умерена облачност и со слаб до умерен ветер од северен правец. Попладне можност за нестабилност со пороен дожд и грмежи. Температурата во Битола до 26 степени.

More from ВестиMore posts in Вести »