Press "Enter" to skip to content

КК Пелистер со кратко видео од 4. натпревар Пелистер-МЗТ за крај на сезоната (видео)

КК Пелистер го објави краткото видео, кое ви го пренесуваме од последниот домашен натпревар, 4. по ред финален, кој беше спектакл и вистинско уживање за љубителите на кошарката од Битола, а се одигра во салата “Боро Чурлевски“ во Битола, во кој “пелистерци“ беа поразени.

-Уште еднаш на овој натпревар битолската спортска јавност уште докажа дека е најспортски и најпосетуван град во државата. Емоциите, страста према локалниот клуб и град доловени во ова кратко видео. Уживајте, КК Пелистер – Битола.

More from ВестиMore posts in Вести »
More from СпортMore posts in Спорт »