Press "Enter" to skip to content

Во Битола сончево со мала до умерена облачност, попладне можност за нестабилност

Денес, понеделник, 13 јуни, во Битола, според прогнозите на метеоролозите на Управата за хидрометеоролошки работи, времето ќе биде сончево со мала до умерена облачност и со слаб до умерен ветер од северен правец. Попладне ќе биде нестабилно со локален пороен дожд и грмежи. Температурата во Битола до 26 степени.

Утре, вторник, 14 јуни, во Битола, времето ќе биде сончево со мала до умерена облачност и со умерен, повремено засилен ветер од северен правец. Попладне можност за појава на пороен дожд и грмежи. УВ=7