Press "Enter" to skip to content

Во Битола умерена облачност и со умерен, повремено засилен ветер

Денес, вторник, 14 јуни, во Битола, според прогнозите на метеоролозите на Управата за хидрометеоролошки работи, времето ќе биде претпладне сончево со мала до умерена облачност и со умерен, повремено засилен ветер од северен правец, попладне со можност за нестабилност. Температурата во Битола до 28 степени. УВ=7.

Утре, среда, 15 јуни, во Битола, времето ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност и со слаб до умерен ветер од северен правец. Температурата во Битола до 29 степени. УВ= 8.