Press "Enter" to skip to content

Во Битола 5 нови позитивни на ковид-19, оздравени 7, активни 35 случаи

Во последните 24 часа направени се 983 тестови, а регистрирани се 66 нови случаи на Ковид-19, во Битола се 5.

Регистрирани сe 115 оздравени пациенти од Битола се 7.

До сега во Битола има 15.724 лица кои биле или се позитивни на ковид-19, а активни 35 случаи.

Во текот на изминатите 24 часа не е пријавено ниту едно починато лице.

Направени се во Битола 31 ковид тестови преку ЦЈЗ Битола 21 и преку “Плодност“ 10.

Досега во земјата се направени вкупно 2.067.648 тестирања на Ковид-19. Вкупната бројка на ковид-дијагностицирани лица во нашата земја од почетокот на епидемијата изнесува 312.673, бројот на оздравени пациенти е 303.007, на починати е 9.316, а бројот на активни случаи изнесува 350.

More from ВестиMore posts in Вести »