Press "Enter" to skip to content

Во Битола 6 нови позитивни на ковид-19, оздравени 10, активни 31 случај

Согласно податоците од Институтот за јавно здравје, Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа, направени се 937 тестови, а регистрирани се 75 нови случаи на КОВИД-19, во Битола се 6.

Регистрирани сe 60 оздравени пациенти од Битола се 10.

До сега во Битола има 15.730 лица кои биле или се позитивни на ковод-19, а активни се 31 случај.

Во текот на изминатите 24 часа не е пријавено ниту едно починато лице.

Направени се во Битола 34 тестови преку ЦЈЗ Битола 29 и преку “Плодност“ 5.

Досега во земјата се направени вкупно 2.068.585 тестирања на КОВИД-19. Вкупната бројка на КОВИД-дијагностицирани лица во нашата земја од почетокот на епидемијата изнесува 312.748, бројот на оздравени пациенти е 303.065, на починати е 9.318.

More from ВестиMore posts in Вести »