Press "Enter" to skip to content

Во Битола сончево со мала до умерена локална облачност и слаб ветер

Денес, четврток, 16 јуни, во Битола, според прогнозите на метеоролозите на Управата за хидрометеоролошки работи, времето ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност и со слаб до умерен ветер од променлив правец. Температурата во Битола до 27 степени. УВ=8.

Утре, петок, 17 јуни, во Битола, времето ќе биде претпладне сончево со мала до умерена облачност. Попладне ќе има локална појава на пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Температурата во Битола до 29 степени. УВ= 7.

More from ВестиMore posts in Вести »