Press "Enter" to skip to content

Во Битола 1 нов позитивен на ковид-19, оздравени 10, активни 23 случаи

Согласно податоците од Институтот за јавно здравје, Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа, направени се 842 тестови, а регистрирани се 60 нови случаи на КОВИД-19, од Битола е 1 лице.

Регистрирани сe 63 оздравени пациенти од, Битола се 10.

Во Битола досега 15.732 случаи, а активни 23 случаи.

Во текот на изминатите 24 часа не е пријавено ниту едно починато лице.

Направени се во Битола ковид тестови преку ЦЈЗ Битола-15 и преку “Плодност“ 6.

Досега во земјата се направени вкупно 2.069.427 тестирања на КОВИД-19. Вкупната бројка на КОВИД-дијагностицирани лица во нашата земја од почетокот на епидемијата изнесува 312.807, бројот на оздравени пациенти е 303.128, на починати е 9.320, а бројот на активни случаи изнесува 359.