Press "Enter" to skip to content

Во Битола претпладне сончево со мала умерена облачност, попладне можност за нестабилност

Денес, петок, 17 јуни, во Битола, според прогнозите на метеоролозите на Управата за хидрометеоролошки работи, времето ќе биде претпладне сончево со мала до умерена облачност. Во попладневните и вечерните часови можност за нестабилна облачност со локален пороен дожд.  Температурата во Битола до 29 степени. УВ= 7.

Утре, сабота, 18 јуни, во Битола, времето ќе биде сончево со умерена облачност, попладне со краткотраен локален дожд и ретки грмежи. Ќе дува умерен до засилен ветер од северен правец. Температурата во Битола до 26 степени. УВ= 8