Press "Enter" to skip to content

Одличен концерт на балканската ѕвезда Девито во Битола (фотогалерија)

Синоќа, за прв пат со концерт под отворено, на сцената на Ракометното игралиште во Битола  балканската ѕвезда Девито направи спектакл пред битолската публика, а на концертот иако не го покажа своето лице, сепак направи одлична атмосфера кај младата публика.Концертот со нетрпени го очекуваа голем број тинејџери кои го наполнаа ракометното игралиште.Девито еден од најактуелните пејачи Балканот, миленик на младата публика, кои испеа во живо актуелни хитови.Фановите ги пееја заедно со него хитовите “Омаџијала“, “Одузет“, “Ух“, “Вуду“, “Нина“, “Марина“ и други.-Ви благодарам Битола, за одличната атмосфера, ви благодарам за тоа што вечерва бевте со мене, а се надевам дека ова  ќе го повториеме за брзо време, им рече Девито на битолчани, а се потруди и заедно со нив да ја испее и “Битола мој роден крај“.Младите покажаа дека сакаат да ја доживеат музиката на концерт со енергија и позитивни вибрации.Концертот беше во организација на “Сцена продукција“. 

More from ЗабаваMore posts in Забава »