Press "Enter" to skip to content

Во Битола претпладне сончево, а од пладневните часови ќе мала до умерена локална облачност

Денес, недела, 19 јуни, во Битола, според прогнозите на метеоролозите на Управата за хидрометеоролошки работи, времето ќе биде претпладне сончево, а од пладневните часови ќе мала до умерена локална облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер претежно од североисточен правец. Температурата во Битола до 27 степени.  УВ= 8.

Утре, понеделник, 20 јуни, во Битола, времето ќе биде сончево и топло со мала до умерена локална облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од северозападен правец. Температурата во Битола до 28 степени. УВ= 8