Press "Enter" to skip to content

Бурхан Мустафов денес во Битола претставен како ново засилување на Пелистер

Фудбалерот Бурхан Мустафов се враќа во родниот град Битола и денес е најавен како ново засилување на Пелистер.

28 годишниот Мусрафов во Битола доаѓа од прволигашот ФК Ренова, а тој е прволигашко засилување во второлигашот Пелистер, како искусен прволигашки играч.

Мустафов потекнува од школата на ФК Пелистер, а во својата фудбалска кариера има настапувано за Победа, Струга Трим Љум, Силекс, како и во Албанија за ФК Теута.

More from ВестиMore posts in Вести »
More from СпортMore posts in Спорт »