Press "Enter" to skip to content

Во Битола сончево и топло, температурата до 32 степени

Денес, вторник, 21 јуни, во Битола, според прогнозите на метеоролозите на Управата за хидрометеоролошки работи, времето ќе биде сончево и топло со мала до умерена локална облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од северозападен правец. Температурата во Битола до 32 степени. УВ=9.

Утре, среда, 22 јуни, во Битола, времето ќе биде сончево и многу топло со умерена  облачност и слаб до умерен ветер од северозападен правец. Температурата во Битола до 34 степени.  УВ= 8

More from ВестиMore posts in Вести »