Press "Enter" to skip to content

Во Битола ончево и топло со мала до умерена облачност

Денес, среда, 22 јуни, во Битола, според прогнозите на метеоролозите на Управата за хидрометеоролошки работи, времето ќе биде сончево и топло со мала до умерена облачност. Попладне можност за нестабилност со пороен дожд. Температурата во Битола до 34 степени. УВ= 8

Утре, четврток, 23 јуни, во Битола, времето ќе биде сончево и топло со умерена локална облачност. Попладне можност зз нестабилност со пороен дожд. Температурата во Битола до 34 степени. УВ= 8