Press "Enter" to skip to content

Билтен на МВР: пронајдена дрога, приведени тројца дилери во Битола

На 24.06.2022 на ул. “Тодор Скаловски“ во Битола, полициски службеници од СВР Битола лишиле од слобода две лица од Битола на возраст од 32 и 43 години, и 33 годишно лице од Саудиска Арабија, затоа што кај нив биле пронајдени и одземени марихуана, бела прашкаста материја и други предмети.

Истиот ден од страна на полициски службеници при СВР Битола извршен е претрес во домот на едниот битолчанец на ул. “Партизанска“ во Битола при што пронајдени и одземени се грутчеста материја, прашкаста материја, растителна материја, 18 семки, дробилка, ризли и други предмети.

По документирање на случајот, ќе биде поднесена соодветна пријава.