Press "Enter" to skip to content

Во Битола сончево време со мала до умерена облачност

Денес, петок, 24 јуни, во Битола, според прогнозите на метеоролозите на Управата за хидрометеоролошки работи сончево време со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен северозападен ветер. Температурата во Битола до 30 степени. УВ=7.

Утре, сабота, 25 јуни, во Битола, времето ќе биде сончево со умерена облачност и со слаб до умерен северозападен ветер. Попладне ќе има ретка појава на пороен дожд и грмежи. Температурата во Битола до 30 степени. УВ=7.