Press "Enter" to skip to content

Синоќа во дворот на МКЦ Битола отворен фестивалот “Битола отворен град“ (фотогалерија)

Синоќа во дворот на МКЦ Битола беше отворено 21. издание на “Битола отворен град“ кој годинава, како велат организаторите на Фестивалот годинава целосно е посветен на новата генерацијата, популарно наречена “Gen Z“ и новиот свеж бран кој таа со себеси го носи.Токму и младите волонтери во МЦК Битола ги изговорија слоганите “Градот е сега и овде“, “Градот не е нем“, “Градот се журка“, “Градот се сака“, “Градот е отворен“… и со тоа и неофицијално беше отворен фестивалот. -Во годината кога МКЦ Битола одбележува 25 години од своето постоење го реализираме 21вото издание на фестивалот Битола отворен град спаковано во ново руво. Го подаруваме фестивалот на младите во градот и регионотсо силно уверување дека Битола имала и ќе има авангардна младина и критична маса подготвена за големи предизвици, рекоа од МКЦ Битола.Младите волотери, членовите на МКЦ Битола, гостите и намерниците синоча имаа прилика да уживаат во целовечерната журка за која музиката беше избор на “BAD JUJU B2B JOSS“, а се освежуваа во летната ноќ со пијалоците на “Beer bar“ & “Triciklo“.

More from ВестиMore posts in Вести »