Press "Enter" to skip to content

Во Битола сончево со мала до умерена облачност

Денес, сабота, 25 јуни, во Битола, според прогнозите на метеоролозите на Управата за хидрометеоролошки работи, времето ќе биде сончево со мала до умерена облачност и со умерен западен ветер. Попладне можност за нестабилност. Температурата во Битола до 33 степени. УВ=8.

Утре, недела, 26 јуни, во Битола, времето ќе биде сончево и топло со мала до умерена облачност и со слаб до умерен северозападен ветер. Температурата во Битола до 33 степени.

More from ВестиMore posts in Вести »