Press "Enter" to skip to content

Во Битола сончево и топло со мала до умерена облачност

Денес, недела, 26 јуни, во Битола, според прогнозите на метеоролозите на Управата за хидрометеоролошки работи, времето ќе биде сончево и топло со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од северозападен правец. Температурата во Битола до 32 степени. УВ=8.

Утре, понеделник, 27 јуни, во Битола, времето ќе биде сончево и топло со мала до умерена локална облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од северен правец. Температурата во Битола до 32 степени.

More from ВестиMore posts in Вести »