Press "Enter" to skip to content

Во Битола за три дена 5 нови позитивни на ковид-19, оздравени 9, активни 29 случаи

Министерството за здравство информира дека во последните 3 дена (од 24.06 до 26.06.2022) направени се 2.880 тестови, а регистрирани се 180 нови случаи на КОВИД-19, во Битола се 5.

Регистрирани сe 153 оздравени пациенти од Битола се 9.

Активни се во Битола 29 случаи.

Во текот на изминатите 3 дена (од 24 до 26.06.2022) не е пријавено ниту едно починато лице. 

Направени се во Битола 40 тестови преку ЦЈЗ Битола 24 и преку “Плодност“ 16.

Досега во земјата се направени вкупно 2.078.512 тестирања на КОВИД-19. Вкупната бројка на КОВИД-дијагностицирани лица во нашата земја од почетокот на епидемијата изнесува 313.540, бројот на оздравени пациенти е 303.648, на починати е 9.322, а бројот на активни случаи изнесува 570.

More from ВестиMore posts in Вести »