Press "Enter" to skip to content

Во Битола сончево и топло со мала до умерена локална облачност

Денес, понеделник, 27 јуни, во Битола, според прогнозите на метеоролозите на Управата за хидрометеоролошки работи, времето ќе биде сончево и топло со мала до умерена локална облачност. Температурата во Битола до 33 степени. УВ=8

Утре, вторник, 28 јуни, во Битола, времето ќе биде сончево и топло со мала до умерена локална облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од северен правец. Температурата во Битола до 33 степени. УВ=8

More from ВестиMore posts in Вести »