Press "Enter" to skip to content

Во Битола сончево и топло, попладне со мала облачност, температурата до 33 степени, УВ=9

Денес, среда, 29 јуни, во Битола, според прогнозите на метеоролозите на Управата за хидрометеоролошки работи, времето ќе биде сончево и топло, попладне со мала облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од променлив правец. Температурата во Битола до 33 степени. УВ=9.

Утре, четврток, 30 јуни, во Битола, времето ќе биде сончево и многу топло со мала до умерена локална облачност и со умерен променлив ветер. Попладне можност за локален пороен дожд, грмежи, засилен ветер и услови за појава на град. Температурата во Битола до 33 степени. UV=9.