Press "Enter" to skip to content

Во Битола сончево и многу топло со мала до умерена облачност

Денес, четврток, 30 јуни, во Битола, според метеоролозите на Управата за хидрометеоролошки работи, времето ќе биде сончево и многу топло со мала до умерена облачност. Попладне можност за нестабилност. Температурата во Битола до 33 степени. УВ=9.

Утре, петок, 1 јули, во Битола, времето ќе биде сончево и многу топло со мала до умерена облачност. Попладне можност за нестабилност. Температурата во Битола до 34 степени. УВ=9.

More from ВестиMore posts in Вести »