Press "Enter" to skip to content

Во Битола сончево и многу топло со мала до умерена облачност

Денес, петок, 1 јули, во Битола, според прогнозите на метеоролозите на Управата за хидрометеоролошки работи, времето ќе биде претпладне сончево и многу топло со мала до умерена облачност. Во попладневните и вечерните часови можност за нестабилност. Температурата во Битола до 33 степени. УВ=8

Утре, сабота, 2 јули, во Битола, времето ќе биде претпладне сончево и многу топло со мала до умерена облачност. Попладне можност за нестабилност. Температурата во Битола до 33 степени. УВ=8

More from ВестиMore posts in Вести »