Press "Enter" to skip to content

Денес на “Бит фест“: Рок симфонија на Камерниот оркестар на Ракометно во Битола

На денешната програма во вечерниот термин пак, љубителите на рок музиката од Битола и околните градови ќе имаа можност да го прослед еден од најголемите настани кои се дел од “Бир фест“.

Камерниот Оркестар на Битола ќе приреди ноќ за паметење со извонредна безвременска музика – Рок симфонија на ракометното игралиште, а ќе настапат и Ристо Вртев – “Архангел“, Гиле – “Електрични Оргазам“, Михајло Трајковски – “Сак“, Петар Младеновски – “Суперхикс“, Ружица – “Ареа“ и Жарко Јакимоски.

More from ВестиMore posts in Вести »