Press "Enter" to skip to content

Во Битола сончево и топло, од утре заладување

Денес, четврток, 7 јули, во Битола, според прогнозите на метеоролозите на Управата за хидрометеоролошки работи, времето ќе биде сончево и топло со мала до умерена локална облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од северен правец. Температурата во Битола до 31 степен. УВ=9.

Утре, перок, 8 јули, во Битола, времето ќе биде променливо облачно, нестабилно и посвежо. Нестабилноста ќе биде во форма на невреме со силни електрични празнења, појава на град и засилен ветер. Температурата во Битола до 25 степени.  УВ=7.

More from ВестиMore posts in Вести »