Press "Enter" to skip to content

Синоќа на “Бит фест“ Рок симфонија на Камерен оркестар на Битола и нивните гости (фотогалерија)

Синоќа битолчани имаа прилика да слушаат Рок симфонија, што беше еден од  најголемите културни настани во Битола, кои се рамките на “Битфест“.Рок симфонијата во организација на Камерниот оркестар од Битола и се одржа на ракометното игралиште во Битола, а присуствуваа голем број на љубители на музиката од нашиот град и околните градови.Битолчани, како прекрасна публика, имаа прилика да слушаат безвременска музика, извонредни изведувачи.Камерниот оркестар на Битола имаше прилика да настапи во придружба на Ристо Вртев – Архангел, Гиле- Електрични Оргазам, Михајло Трајковски – Сак, Петар Младеновски – Суперхикс, Ружица – Ареа и Жарко Јакимоски.

More from ВестиMore posts in Вести »
More from КултураMore posts in Култура »