Press "Enter" to skip to content

Во Битола претежно облачно со врнежи од дожд, значително намалување на температурата

Денес, сабота, 9 јули, во Битола, според прогнозите на метеоролозите на Управата за хидрометеоролошки работи, времето ќе биде претежно облачно со врнежи од дожд, проследени со грмежи и со услови за појава на град. Ќе дува умерен до засилен северен ветер и температурата значително ќе опадне. Температурата во Битола до 19 степени.

Утре, недела, 10 јули, во Битола, времето ќе биде променливо облачно со умерен, на места засилен ветер од северен правец. Температурата во Битола до 25 степени.

More from ВестиMore posts in Вести »