Press "Enter" to skip to content

Во Битола сончево со мала до умерена облачност, температурата до 25 степени

Денес, понеделник, 11 јули, во Битола, според прогнозите на метеоролозите на Управата за хидрометеоролошки работи, времето ќе биде сончево со мала до умерена облачност и со умерен ветер од северен правец. Температурата во Битола до 25 степени. УВ=8.

Утре, вторник, 12 јули, во Битола, времето ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од северен правец. Температурата во Битола до 25 степени. УВ=8.

More from ВестиMore posts in Вести »