Press "Enter" to skip to content

Прв летен фестивал на електронската музика во Битола (фотогалерија)

Во рамките на “Бит фест“ се одржа првиот летен фестивал на електронската музика во дворот на Офицерскиот Дом во Битола.Со свој “ди-џеј“ сет на него настапија локалните ди-џеј Ацика, Матле и Дејан.

Настанот беше посетен од страна на љубителите на електронската музика и останатите битолчани.Целта на овој фестивал беше промоција на електронската музика која што е веќе етаблирана во светски рамки.

More from ВестиMore posts in Вести »
More from ЗабаваMore posts in Забава »