Press "Enter" to skip to content

Во Битола претежно сончево и потопло, температурата до 29 степени

Денес, четврток, 14 јули, во Битола, според прогнозите на метеоролозите на Управата за хидрометеоролошки работи времето ќе биде претежно сончево и потопло со слаб до умерен,  северен ветер. Температурата во Битола до 29 степени. УВ=9.

Утре, петок, 15 јули, во Битола, времето ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од северен правец. Температурата во Битола до 32 степени.  УВ=8

More from ВестиMore posts in Вести »