Press "Enter" to skip to content

Во Битола 38 нови позитивни на ковид-19, оздравени 24, активни 166 случаи

Согласно податоците од Институтот за јавно здравје, Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа, направени се 1.385 тестови, а регистрирани се нови 504 случаи на КОВИД-19, од Битола се  38.

Регистриран e 321 оздравен пациент од Битола се 24.

До сега во Битола има 16.079, а активни се 166 случаи.

Во текот на изминатите 24 часа не се пријавени починати лица.

Направени се 1.385 тестови преку ЦЈЗ Битола 39 и преку “Плодност“ 18.

Досега во земјата се направени вкупно 2.096.095 тестирања на КОВИД-19. Вкупната бројка на КОВИД-дијагностицирани лица во нашата земја од почетокот на епидемијата изнесува 318.138, бројот на оздравени пациенти е 306.309, на починати е 9.339, а бројот на активни случаи изнесува 2.490.

More from ВестиMore posts in Вести »