Press "Enter" to skip to content

Во Битола претежно сончево и топло, температурата до 31 степен

Денес, понеделник, 18 јули, во Битола, според прогнозите на метеоролозите на Управата за хидрометеоролошки работи, времето ќе биде претежно сончево и топло. Ќе дува слаб до умерен северен ветер. Температурата во Битола до 31 степен. УВ=8

Утре, вторник, 19 јули, во Битола, времето ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност и со слаб до умерен ветер од северен правец. Температурата во Битола до 31 степен.

More from ВестиMore posts in Вести »