Press "Enter" to skip to content

Во Битола сончево и топло

Денес, среда, 20 јули, во Битола, според прогнозите на метеоролозите на Управата за хидрометеоролошки работи, времето ќе биде сончево, ќе дува слаб до умерен ветер претежно од североисточен правец. Максималната температура во Битола ќе биде до 32 степени. УВ=8

Утре, четврток, 21 јули, во Битола ќе биде сончево и многу топло со слаб до умерен ветер од северен правец. Максималната температура во Битола ќе биде до 35 степени. УВ=9

More from ВестиMore posts in Вести »