Press "Enter" to skip to content

СВР Битола: приведено лице за агресивни однесување кон полицајци, 35 лица возеле пребрзо

На 20.07.2022 на ул.„Широк сокак” во Битола, полициски службеници од СВР Битола го лишиле од слобода 30 годишно лице од Битола затоа што се однесувал агресивно кон полициски службеници кои извршувале службени дејствија. По документирање на случајот против него ќе следува соодветна пријава.

На 19.07.2022 на територијата на СВР Битола, полициски службеници спроведоа акциска контрола за санкционирање на возачи кои управуваaт возила со брзина поголема од пропишаната. Притоа, санкционирани биле 35 возачи, од кои 18 санкции се изречени за пречекорување на брзината во населено мести и 17 надвор од населено место

 

More from ВестиMore posts in Вести »