Press "Enter" to skip to content

Во Битола сончево и многу топло, температурата до 37 степени

Денес, петок, 22 јули, во Битола, според прогнозите на метеоролозие на Управата за хидрометеоролошки работи, времето ќе биде сончево и многу топло со слаб до умерен ветер од северен правец. Температурата во Битола до 37 степени. УВ=9.

Утре, сабота, 23 јули, во Битола времето ќе биде сончево и многу топло со мала до умерена локална облачност и со слаб до умерен ветер од променлив правец. Температурата во Битола до 37 степени. УВ=9

More from ВестиMore posts in Вести »