Press "Enter" to skip to content

Во Битола сончево и многу топло, температурата во Битола до 36 степени

Денес, понеделник, 25 јули, во Битола, според прогнозите на метеоролозите на Управата за хидрометеоролошки работи, времето ќе биде сончево и многу топло со мала до умерена локална облачност. Ќе дува умерен ветер од северен правец. Температурата во Битола до 36 степени.  УВ=9.

Утре, вторник, 26 јули, во Битола, времето ќе биде сончево и многу топло со мала до умерена локална облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од југоисточен правец. Температурата во Битола до 36 степени. УВ=9

More from ВестиMore posts in Вести »